Nowy podcastowy serial

Připravili jsme si pro Vás podcastový seriál, kde Vám představíme zajímavosti z česko-polského pohraničí. Společně se budeme setkávat s inspirativními lidmi, kteří nám přiblíží život v regionu a zároveň nás pozvou na zajímavá místa, která stojí za vidění.
V každém díle tedy přivítáme hosty, kteří nás provedou pohraničím tak, abychom pocítili každodenní místní rytmus života, a tudíž Vám prozradí i zajímavosti, které byste jinde těžko hledali.

Držte si klobouky, začínáme!!!

První díl nás zavede do Moravskoslezského kraje, Slezského vojvodství, mj. Beskyd, Cieszyna a Českého Těšína. V prostředí malebných Beskyd se podíváme na tradice, které jsou pro místní neodmyslitelnou součástí života. Navštívíme i tzv. rozdělená města, kde hranice byla vždy spíše jen fyzickou. Zajímá Vás proč? Poslechněte si náš první díl Toulek česko-polským pohraničím.

Povídáme si s Monikou Jankovskou, Magdalenou Mildner a Vítem Slováčkem.

První díl podcastového seriálu je dostupný na těchto platformách:

Anchor   Spotify  Google podcast  Apple podcast  Youtube

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przygotowaliśmy dla Państwa podcastowy serial, w którym przedstawimy Wam ciekawostki z czesko/polskiego pogranicza. Spotkamy się z inspirującymi ludźmi, którzy nam opowiedzą o codziennym życiu na pograniczu oraz będą naszymi przewodnikami po ciekawych miejscach regionu.
W każdym odcinku spotkamy się z naszymi gośćmi, którzy nas oprowadzą po zakątkach pogranicza tak, abyśmy mogli poczuć codzienny rytm życia na pograniczu, wtajemniczając nas w historie i miejsca, których nie znamy.

Trzymajcie się, zaczynamy!!!

Pierwszy odcinek nas zaprowadzi do zakątków kraju morawsko-śląskiego oraz województwa śląskiego, w tym między innymi do Beskidu Śląskiego, Cieszyna i Czeskiego Těšína. W malowniczych Beskidach wydamy się za lokalnymi tradycjami, które są nieodłączną częścią tutejszego życia. Odwiedzimy tzw. Miasta podzielone, w których granica była raczej tylko ta fizyczna. Jesteście ciekawi dlaczego? Posłuchajcie z nami pierwszego odcinka Wedrówek polsko-czeskim pograniczem.

Dziś porozmawiamy z Moniką Jankovską, Magdaleną Mildner a Vítem Slováčkiem.

Pierwszy odcinek serii podcastów jest dostępny na następujących platformach:

Anchor  Spotify    Google podcast  Apple podcast  Youtube